Borówki Amerykańskie

Wpis

wtorek, 10 września 2013

Odmiany borówki amerykańskiej

Borówka amerykańska, znana również pod nazwą borówka wysoka, jest coraz chętniej hodowaną rośliną w Polsce. Zdobywa ona popularność dzięki walorom smakowym, właściwościom zdrowotnym, a w przydomowych ogródkach sadzi się ją również ze względu na ciekawy wygląd liści i owoców. Borówka amerykańska występuje aż w 450 różnych odmianach, choć tych wyhodowanych w Europie naliczyć można zaledwie cztery. W zależności od tego, kiedy hodowca pragnie zbierać plony z tej rośliny można wybierać między odmianami wcześnie dojrzewającymi, o średniej porze dojrzewania oraz o późnej porze dojrzewania.

Warto posadzić na jednym terenie kilka odmian borówki amerykańskiej, zwłaszcza że poleca się sadzenie po kilka rządków różnych odmian. Jest to spowodowane tym, że najbardziej wydajną metodą rozmnażania tej rośliny jest krzyżowanie gatunków. Ponadto, jeśli wybierze się gatunki, których owoce dojrzewają w różnym czasie, można cieszyć się borówką amerykańską przez kilka miesięcy. Dlatego też przed dokonaniem zakupu sadzonek, zorientujmy się, jaki jest czas owocowania danego krzewu borówki wysokiej.

Wśród odmian, które cieszą się największą popularnością, warto wymienić przede wszystkim Bluecrop (owocuje od połowy lipca), Aurora (odmiana najpóźniej dojrzewająca), Darrow (owocuje w sierpniu) czy też Rubel (jedna z najstarszych odmian borówki).

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
borowkiamerykanskie
Czas publikacji:
wtorek, 10 września 2013 16:45

Archiwum

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa